شیوه ما

باسمه تعالی

أللّهُمّ إنّی اُجَدِّدُ لَـهُ فی صَبیحَةِ یَومی هذا وَ ما عِشتُ مِن أیّـامی

عَهداً وَ عَقداً وَ بَیعَةً لَـهُ فی عُنُـقی، لا أحُولُ عَنها وَ لا أزُولُ أبداً

عن جعفر بن محمد الصادق علیه‌السلام أنه قال :مَن دَعا إلى اللهِ أربَعينَ صَباحاَ بِـهذَا العَـهدِ كانَ مِن أنصارِ قائمِنافَإن ماتَ قَبلَـهُ أخرَجَهُ اللهُ تَعالى مِن قَبرِهوَ أعطاهُ بِكُـلّ كلِمَةٍ ألفَ حَسَنَةٍ وَ مَحا عَنهُ ألفَ سَيِّـئةٍ.هر که چهل صباح این عهد را بخواند از یاران قائم ما باشدو اگر پیش از ظهور آن حضرت از دنیا برود، خدا او را از قبر بیرون آورد که در خدمت آن حضرت باشدو حق تعالی به هر کلمه آن، به او هزار حسنه کرامت فرماید و از او هزار سیئه محو کند. بحار الانوار جلد 52 صفحه 95
 1. مؤسسه غدیرشناسی در راستای فعالیت‌های مستمر مهدوی خود و به منظور فراگیرکردن فرهنگ زیبای تجدید عهد با امام‌زمان(عج) و بیعت روزانه‌ منتظران و عاشقان حضرت ولی‌عصر(عج) با آن حضرت، ایده برپائی محفل عهد جهانی را طراحی نموده و درصدد است با اجرائی کردن این ایده مهدوی، خواندن روزانه دعای عهد در سراسر جهان را گسترش دهد.
 2. اعضای محفل عهدجهانی از کشورهای مختلف جهان، با یکدیگر عهد می‌بندند تا 40 روز پشت سر هم دعای عهد را به نیت تعجیل در فرج امام زمان(عج) قرائت نمایند. تلاش اعضای این محفل نورانی بر این خواهد بود که قرائت دعای عهد، حتی‌الامکان در ساعات اولیه صبح هر روز (به افق محل سکونتشان) باشد.
 3. اعضای محفل عهد جهانی، تلاش خواهند کرد سنت حسنه تجدید عهد با امام‌زمان(عج) را تا آنجا که در توان داشته باشند در زندگی خود حفظ کنند و با حضور در چله‌های متوالی، بی‌وقفه بر خواندن روزانه دعای عهد مداومت ورزند.
 4. فاز اول این طرح مهدوی و پویش معرفتی از کشور ایران شروع می‌شود و به حول و قوه ‌الهی به زودی امکان پیوستن مسلمانان چندکشور دیگر جهان نیز به محفل عهد جهانی فراهم می‌شود و با عنایت حضرت بقیةالله الاعظم ارواحنا فداه به تدریج بر گستره شهرها و کشورهای تحت شمول این محفل نورانی افزوده خواهد شد.
 5. آرمان محفل عهد جهانی آن است که بتواند با استفاده از فرصت ارزشمند اربعین‌ها و حضور گسترده مسلمین جهان در همایش‌های عظیم اربعینی، مسلمانان اکثر مناطق جهان را تحت پوشش قرار دهد تا بتوانند همنوا با یکدیگر، با امام و مولای خود تجدید میثاق کنند.
 6. علاقمندان به عضویت در محفل عهد جهانی، لازم است واژه محفل را به سامانه پیامکی 30002763 ارسال کرده و سپس وارد سایت GlobalAhd.ir شوند و از بین چله‌های درحال عضوگیری، به چله مورد نظر خود بپیوندند.
 7. چنانچه هریک از اعضای ایرانی محفل عهد جهانی، مایل باشد که خواندن دعای عهد به صورت روزانه به آنها یادآوری شود، دبیرخانه محفل با دریافت هزینه پیامک، در هر روز اقدام به ارسال پیام یادآوری در همان ساعت مورد نظر آنان خواهد نمود.
 8. هریک از اعضای ایرانی محفل، پس از پیوستن به چله مورد نظر خود، لازم است هر روز بعد از قرائت دعای عهد، قرائت روزانه خود را به یکی از 2 روش زیر، به دبیرخانه محفل عهد جهانی اطلاع دهند:
  روش 1 : با فشردن کلید خواندم در سایت GlobalAhd.ir
  روش 2 : با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 30002763
 9. چنانچه هریک از اعضای محفل تا ساعت 10 صبح اقدام به اعلام خواندن دعای عهد روزانه خود به دبیرخانه محفل ننماید، پیامک یادآوری برای وی به طور رایگان ارسال خواهد شد. این پیامک رایگان برای هر چله حداکثر 3 بار برای هر عضو ارسال می‌شود.
 10. دبیرخانه محفل پس از اعلام قرائت دعای عهد از سوی هر عضو ، روزانه 313 ریال به عنوان صدقه برای سلامتی امام زمان(عج) به‌نیابت از وی پرداخت می‌نماید. به این ترتیب، هر عضو محفل با خواندن دعای عهد، نه تنها از اجر و ثواب بیعت با حضرت ولی‌عصر(عج) بهره‌مند می‌شود، بلکه بابت پرداخت روزانه صدقه برای سلامتی امام خود، از اجر مضاعف برخوردار می‎‌گردد.
 11. از کلیه اعضای محفل درخواست می‌شود به هنگام عضویت، نام یا شماره تماس معرف خود (یا هر مشخصه دیگری که از وی دارند) را در سایت عهد جهانی ذکر کنند تا دبیرخانه محفل بتواند از افرادی که اقدام به معرفی این پویش مهدوی به دوستان و آشنایان خود کرده و در گسترش و فراگیرشدن آن سهیم هستند، به نحو مقتضی تقدیر و تشکر به عمل آورد.
 12. صدقات روزانه پرداخت شده به نیابت از طرف اعضای محفل، در هر روز تجمیع می‌شود و به طور روزانه از سوی دبیرخانه محفل عهد جهانی به مؤسسات خیریه معتبر واریز خواهد شد تا توسط آنان به دست فقرا و نیازمندان برسد.
 13. اعضای محفل می‌توانند مؤسسات خیریه معتبر شهر خود را به دبیرخانه محفل عهد جهانی معرفی نمایند تا صدقات اعضای محفل عهد جهانی، به مؤسسات متعددی که از سوی اعضا معرفی می‌شود (و صلاحیت آنها مورد تأیید دبیرخانه محفل  قرار می‌گیرد) واریز شود.
 14. اختصاص صدقه به نیابت از هر عضو محفل، منوط به اعلام قرائت دعای عهد تا ساعت 12 هر روز توسط وی می‌باشد و در صورت عدم اعلام تا ساعت12 صدقه وی برای آن روز پرداخت نخواهد شد.
 15. چله‌های ثابت و متوالی دعای عهد، هر هفته از جمعه شروع خواهد شد و افرادی که در اثناء یک هفته بخواهند به چله دعای عهد بپیوندند، می‌توانند یکی از جمعه‌های پیش‌روی خود را به عنوان آغاز چله انتخاب کنند.
 16. محفل عهد جهانی، علاوه بر چله‌های ثابت و متوالی دعای عهد که شروع آن از جمعه‌هاست، چله‌های مناسبتی را نیز در برنامه دارد که آغاز یا پایان آن چله‌ها منطبق بر یک مناسبت مذهبی خواهد بود.
 17. با توجه به توصیه‌های عالمان دینی و سالکان راه کمال به چله‌گیری‌های انسان‌ساز بر مبنای روایت مَن أخلصَ لله أربَعینَ صَباحاً جَـرَت یَنابیعُ الحِکمةِ مِن قَلبِهِ إلی لِسانِه ؛ دبیرخانه محفل عهد جهانی علاوه بر چله‌های دعای عهد که در رأس برنامه‌های محفل قرار دارد، چله‌گیری‌های کمال‌آفرین دیگری را نیز که دارای مبنای دینی باشد، در برنامه‌های آتی خود قرار خواهد داد و شرایط و مقررات آنها را در هنگام مقتضی به اطلاع اعضای محفل می‌رساند.
 18. علاقمندان برای پیوستن به هریک از چله‌های دعای عهد، حداکثر تا ساعت 10 صبح اولین روز همان چله فرصت دارند که به آن چله بپیوندند و پس از آن، می‌توانند به یکی از چله‌های بعد بپیوندند.
 19. محفل عهد جهانی در نظر دارد اولین چله دعای عهد را از اولین جمعه بعد از 17 ربیع‌الاولمطابق با 14/07/1402 آغاز نماید تا ان‌شاءالله اعضای چله اول، مورد عنایت خاصه پیامبراعظم(ص) و امام‌صادق(ع) نیز قرار گیرند.
  نکته: اجرای چله اول، صرفاً یک اجرای آزمایشی است و با اطلاع‌رسانی محدود ، فقط برای کسب اطمینان از کارکرد نرم‌افزار تولید شده توسط مؤسسه غدیرشناسی به اجرا در می‌آید.
 20. امکان پیوستن به دو چله متداخل دعای عهد وجود ندارد؛ به این معنی که یک عضو محفل نمی‌تواند به دو چله متفاوت دعای عهد که با هم تداخل زمانی داشته باشند بپیوندد.
 21. (توجه) عضویت در محفل عهد جهانی و پیوستن به همه چله‌های آن (اعم از چله‌های ثابت و چله‌های مناسبتی) رایگان است.
 22. دبیرخانه محفل، علاقمند است برای اعضای ایرانی خود، تولید سایت‌هایی با زبان‌ها و گویش‌های استانی و محلی را در برنامه قرار دهد. برخی از این زبان‌ها و گویش‌های ملی، عبارت است از: آذری، کردی، لری، بلوچ، عرب، گیلک و ….
 23. خیّرین محترم و اعضای محفل عهد می‌توانند برای تقویت و گسترش این پویش مهدوی و سرعت‌بخشیدن به جهانی‌شدن آن، اقدام به حمایت مالی از این محفل کنند و با توجه به تمکن مالی خود، هرمقدار که برایشان امکان داشته باشد، به یکی از 2 روش زیر پرداخت نمایند:
  روش 1 : از طریق درگاه موجود در سایت GlobalAhd.ir اقدام به پرداخت الکترونیکی کنند.
  روش 2 : با ارسال واژه حمایت به سامانه پیامکی 30002763 شماره حساب دریافت کنند و به صورت بانکی پرداخت کنند.
 24. دبیرخانه محفل عهد جهانی از همه افرادی که می‌توانند این محفل مهدوی و روحانی را در زمینه جهانی شدن مساعدت کنند، دعوت به همکاری به عمل می‌آورد. برخی از زمینه‌های همکاری مورد نیاز دبیرخانه محفل عبارت است از:
  ارتباط گیری با مسلمانان کشورهای مختلف جهان و اطلاع‌رسانی به آنان
  ترجمه متون سایت و متون تبلیغی به زبان‌های زنده جهان و گویش‌های مختلف
  مساعدت فنی و نرم‌افزاری در زمینه چند زبانه شدن سایت GlobalAhd.ir
  ارائه تولیدات رسانه‌ای و هنری برای تبلیغ و معرفی فعالیت‌های محفل عهد جهانی
  ارائه پیشنهادات مفید در زمینه چله‌هایی که دارای بار معرفتی و معنوی باشند
 25.  دبیرخانه محفل عهد جهانی، طرح‌هایی برای اجرای زنده دعای عهد در سراسر جهان را نیز در دست بررسی دارد که این طرح‌ها را به محض نهایی شدن و فراهم آمدن تمهیدات لازم برای عملیاتی شدن آنها، به اطلاع اعضای محفل خواهد رساند. بدیهی است دبیرخانه محفل از پیشنهادات و مساعدت‌های عاشقان حضرت ولی‌عصر(عج)، در این زمینه نیز استقبال جدی به عمل می‌آورد.
امام صادق علیه السلام:فلَمّا طالَ عَلی بَنی اِسرائیلَ العَذابَ ضَجّوا وَ بَکُوا إلَی اللهِ أربعینَ صَباحاًفَـأوحَی اللهُ إلی موسی وَ هارونَ یُخلِّصُهُم مِن فِرعَونَ فحـطّ عَنهُم سَبعینَ وَ مِأة سَنَةٍ،هکَذا أنتُم لَو فَعَلتُم لِفَرَج اللهِ عَنّا،فَأما إذ لَم تَکُونُوا فَإنّ الامرَ یَـنتَـهی إلی مُنـتَـهاه.زمانی که عذاب بنی اسرائیل طول کشید، آنان ضجه زدند و چهل صبح به درگاه خدا گریستند و ضجه کردند.پس خداوند 170سال در فرج آنان تعجیل کرد و به موسی و هارون وحی نمود که آنان را از فرعون خلاصی بخشند.هم چنین شما اگر چنین کنید، خداوند فرج ما را می رساندو اگر مانند آنان نباشید، امر (ظهور) به انتهای زمان معین خود می‏رسد.تفسیر عیاشی جلد 2 صفحه 154

شماره تماس دبیرخانه محفل عهد جهانی:       66483326   (021)

شماره فضای مجازی دبیرخانه محفل:     09332076925

سامانه پیامکی دبیرخانه محفل: 30002763

پیمایش به بالا